New Dawn Kali Zoi i Owl Hill prowadzą działalność wydawniczą.

Wydajemy książki z zakresu psychologii, rozwoju osobistego, coachingu, buddyzmu oraz szeroko rozumianego rozwoju potencjału ludzkiego.

Naszą misją jest rozwijanie świadomości, poprzez oferowanie publikacji, obejmujących różne aspekty psyche i jej transformacji, tym samym przyczyniając się do polepszenia jakości życia.

DOSTĘPNE PUBLIKACJE

Wewnetrzna dynamika coachingu

Marilyn Atkinson SZTUKA I NAUKA COACHINGU TOM I

„Wewnętrzna dynamika Coachingu”

Fenomenalna książka autorstwa Marilyn Atkinson –założycielki i dyrektora Erickson College. Krok po kroku ukazuje systemy transformacyjnego dialogu. Stanowi serce fenomenu coachingu! Książka ta wprowadza czytelników w metodologię coachingu, opartego na podejściu ericksonowskim oraz daje możliwość doświadczenia skuteczności narzędzi coachingowych. Dzięki lekturze będziesz mógł poznać model poziomów logicznych, pozwa- lających na głęboką transformację życia klienta oraz nabędziesz umiejętności posługiwania się narzędziami planowana projektów, zwiększania energii

i motywacji do działania, stosowania schematu „jak gdyby”, „pytań o cud” oraz skalowania. Nauczysz się również posługiwania narzędziami wspierają- cymi kreatywne poszukiwanie rozwiązań, koncentrację na linii czasu, planowanie działań, priorytetyzację i racjonalne podejmowanie ryzyka. Poznasz model siedmiu kroków pozwalających na przekształcenie planu w działanie. Zdobędziesz również umiejętność wspierania klientów
w poszukiwaniu podstawowych wartości i korzystania z ich siły.

Stron: 176 Okładka miękka Cena detaliczna 47 zł.

Coaching_tom-2_72

Marilyn Atkinson SZTUKA I NAUKA COACHINGU TOM II

„Coaching krok po kroku”

Poza ruchami religijnymi i politycznymi istnieje obecnie na świecie jeden poważny ruch na rzecz rozwoju ludzkiego – coaching.

Coaching krok po kroku, jako druga z serii Sztuka i nauka coachingu dociera do samego sedna tego zjawiska. Pokazuje, dlaczego coaching zdobywa popularność i proponuje procesy, które umożliwiają poznanie potęgi i metodologii rozmów transformacyjnych.

W tomie II pt. Coaching krok po kroku, mowa o praktyce i metodologiach rozmów coachingowych, które uczą, jak dochodzi do owych uskrzydlających rozmów, które inspirują i dają nam większą kontrolę
nad życiem.

Stron: 216 Okładka miękka Cena detaliczna 47 zł.

flow-przeplyw-sedno-coachingu-tom-3-w-iext47576125

Marilyn atkinson SZTUKA I NAUKA COACHINGU TOM III

Flow – Przepływ Sedno coachingu

„Marilyn Atkinson jest najsilniejszym trenerem pośród coachów z całego świa- ta. Kup tą książkę, przeczytaj ją, zastosuj i uczyń swoje życie i praktykę lepszą na zawsze!”

– om Hartmann, autor bestsellera Cracking the Code

Trzy książki z cyklu Sztuka i nauka coachingu docierają do samego sedna tego zjawiska. Pokazują, dlaczego coaching zdobywa popularność i proponuje procesy, które umożliwiają poznanie potęgi i metodologii rozmów transfor- macyjnych.

W tomie III pt. Przepływ ( Flow ), przedstawiono coachingowe stany uskrzydlenia. Uczy on magii narzędzi i procesów coachingowych, które pomagają ludziom w budowaniu nowych znaczeń, ocenie podstawowych wartości, dokonywania jasnych wyborów i rozwoju wizji i przyszłości.

Okładka miękka Cena detaliczna 54zł Liczba stron 307

Zdjęcie 2011-04-11 18-25-25

Robyn Fernance „Narodzić się”

Jak Twoje narodziny wpływają na Twoje życie, relacje międzyludzkie oraz uczenie się?
Wiele lat doświadczeń, początkowo jako nauczycielki, później jako praktyka oddechu pozwoliły autorce Robyn Fernance stworzyć książkę, w której wyjaśnia związki pomiędzy porodem a sposobem i efektywnością uczenia się, wydajnością, stylem życia i relacjami międzyludzkimi. Narodzić się jest podręcznikiem, który pomoże Ci odnosić sukcesy w codziennym życiu.
Może być pomocny przy: bardziej efektywnym uczeniu, zarówno w szkole, jak i w domu, kreowaniu lepszych relacji z
innymi, lepszym zrozumieniu siebie samego, robieniu pewnych rzeczy w inny, lepszy i bardziej efektywny sposób, ograniczeniu negatywnych wzorców myslenia, znaczącym polepszeniu warunków swojego życia.

Okładka miękka, cena detaliczna 43 zł, stron 240.

094958554adf80e7fbe35a1274d5.jpeg

JOY MANNE TERAPIA DUSZY

W świecie rozwoju osobistego łatwo jest się teraz zgubić, czasami trudno rozpoznać kto jest kim i czy dana metoda jest wartościowa. Terapia Duszy jest latarnią wskazującą drogę jasnym światłem zdrowego rozsądku. Jest ona głęboką analizą procesu rozwoju duchowego. Opisuje konkretne umiejętności, które warto zdobyć w trosce o swoją duszę. To wspaniała lektura dla szukających duchowych odpowiedzi na wyzwania, które stawia nam życie. Przedstawiona w niej praktyczna mądrość, wyniesiona z wieloletnich doświadczeń terapeutycz- nych dr Manné pozwoli zrozumieć jak znajdować w sobie inspirację do rozwoju i po jakie metody sięgać.

Okładka miękka,
Cena detaliczna 34,90 zł, 245 stron

OKLADKA Psychologii_72

Joy Manne   „Psychologia buddyjska w codziennym życiu”

Psychologia buddyjska opiera się o nauczanie w Kanonie Pali. Ćwiczenia zawarte w tej książce stosowane w codziennym życiu, wzmacniają i poszerzają umiejętności życiowe. Kiedy życie staje się wymagające czy denerwujące- co przydarza się każdemu- przynoszą uspokojenie i mądrość. Gdy życie toczy się spokojnie i harmonijnie sprawiają, że odczucia te są głębsze i silniejsze.

Stron: 128 Okładka miękka  Cena detaliczna 22 zł

Dialog z glosem

Joy Manne „Dialog z głosem”

Lektura tej książki pomoże Ci odpowiedzieć na szereg pytań i lepiej zrozumieć własną osobowość.
Co sprawia, że nasza osobowość jest tak kapryśna? Dlaczego często jesteśmy tak bardzo nieprzewidywalni nie tylko dla innych, ale i dla siebie samych? Jak to się dzieje,

że chcemy robić jedną rzecz, a okazuje się, że robimy coś innego? Czemu zdradzamy, sabotujemy, podkopujemy, nie doceniamy
i ranimy siebie na tyle różnych sposobów? Dlaczego
charakter jest tak burzliwy (krnąbrny, buntowniczy) i wydaje

się być poza kontrolą?
Jak możemy wspierać się, zachęcać, spełniać i być w pełni kreatywni? Jak możemy cieszyć się wzbogacającymi nas relacjami, pełnią seksualności i wszystkim innym w naszym życiu? W jaki sposób możemy być dobrymi rodzicami dla naszych dzieci, dobrymi dziećmi dla naszych rodziców i nie postępować wbrew sobie? Jakby to było gdyby nam się to wszystko udało…
Możemy to wszystko zrobić, gdy odkryjemy, kim naprawdę jesteśmy…

Stron: 75 Okładka miękka Cena detaliczna 27 zł.

Oddech

Joy Manne „Oddycham, więc jestem. Poznaj swój oddech, a poznasz siebie”

Od zarania dziejów używano oddechu do rozwoju osobistego i duchowego. Wszelkie duchowe dyscypliny zawierały elementy Pracy z Oddechem, bez względu na to czy było to wyrażone bezpośrednio czy nie. Możemy robić z oddechem takie rzeczy, które przyniosą nam wielkie korzyści w każdej dziedzinie naszego życia. Możemy użyć oddechu do ugruntowania się, komunikowania, do panowania nad emocjami, redukowania bólu czy stresu, oczyszczania naszego pola energetycznego, do zestrojenia się z przewodnictwem

i wejścia w nieograniczone zmienione stany świadomości. Możemy także używać go do zdobycia głębokiej wiedzy o sobie, zestrojenia się i rozumienia innych, do przekazywania i odbierania energii i wiele, wiele więcej! Ta książka oferuje wiele różnorodnych ćwiczeń do wypróbowania, samodzielnego lub z pomocą przyjaciela, które wprowadzą Cię na drogę mistrzostwa oddechu. Zanim dojdziesz do ostatniego rozdziału będziesz się zastanawiał jak w ogóle dotąd radziłeś sobie bez tej podstawowej wiedzy.

Stron: 87 Okładka miękka Cena detaliczna 27zł.

konstelacje zdjecie

Joy Manne  „Praktyczny przewodnik po konstelacjach rodzinnych”

Mamy zaszczyt przedstawić długo oczekiwaną książkę Joy Manne z serii praktycznych przewodników po różnorakich modalnościach, zajmujących się szeroko rozumianą transformacją
i rozwojem osobistym. Największą sztuką jest upraszczanie rzeczy złożonych i klarowne przedstawienie ich zarówno osobom doświadczonym w temacie, jak i tym dopiero rozpoczynającym swoją przygodę z rozwojem. Sztuka ta powiodła się autorce znakomicie. Książka ta stanowi doskonałe kompendium wiedzy na temat metody konstelacji rodzinnych, opracowanej przez Berta Hellingera i powinna stanowić niezbędną pozycję w bibliotece wszystkich interesujących się rozwojem osobistym.

Stron: 78 Okładka miękka Cena detaliczna 27 zł.

Life Coaching okladka03

Red. Katarzyna Ramirez – Cyzio
„Life Coaching – Relacje w Równowadze”

Zbiór artykułów napisanych przez czołowe postaci polskiego coachingu.
Dziedzina life coachingu postrzegana z różnych perspektyw, z różnych punktów widzenia, bazująca na wiedzy, ale przede wszystkim na doświadczeniach autorów.

Niezwykle inspirująca pozycja, ukazująca wszechstronność life coachingu a także możliwości jego zastosowania na wielu płaszczyznach życia. Niezbędna pozycja w bibliotece każdego, zarówno początkującego jak i doświadczonego coacha.

Stron 162 Okładka miękka Cena detaliczna 45 zł

coaching_miedzykulturowy1_okladka_wgladowka

Philippe Rosinski „Coaching Międzykulturowy”

Wybitna książka, która wyjaśnia, jak rozwijać nowy rodzaj przywództwa, konieczny do osiągnięcia sukcesu oraz
wysokiej wydajności w dzisiejszym, globalnym, wielokulturowym środowisku. To wizjonerskie dzieło jest niezwykle głębokie i jednocześnie praktyczne. Pokazuje, jak wykorzystać potencjał ludzki i bogatą różnorodność kulturową z korzyścią dla pracowników, klientów, udziałowców i ogółu społeczeństwa.

Okładka miękka, cena detaliczna 52 zł, stron 348

globalny_coatching_okladka1_wgladowka

Philippe Rosinsky „Globalny Coaching”

Global Coaching oferuje innowacyjne rozwiązania dla wyzwań biznesowych obejmując złożoność naszego świata. Opierając się na sukcesie bestsellerowej książki Rosinskiego „Coaching Międzykulturowy”, „Global- ny Coaching” dostarcza czytelnikom interdyscyplinarnego i zintegrowanego podejścia w przezwyciężeniu wyzwanań stojących przed nami w naszym życiu.Jest to pierwsza książka coachingowa opisująca rewolucyj- ne podejście, ukazując coaching z sześciu perspektyw – zycznej, zarządzania, psychologicznej, kulturowej, politycznej i duchowej.

„Globalny Coaching” oferuje menedżerom, profesjonalnym trenerom i organizacjom skuteczne i praktyczne metody, aby osiągnąć znaczące i trwałe rezultaty.

Okładka miękka, cena detaliczna 52 zł, stron 296

coaching_jako_katalizator_okladka

Red. Lidia D.Czarkowska „Coaching katalizator rozwoju organizacji”

Gama tematów zaproponowanych w niniejszej publikacji jest bardzo szeroka – od analizy istoty, funkcji i głównych zasad coachingu oraz jego roli w kształtowaniu kultury organizacyjnej, poprzez problematykę roli coachingu w pracy menedżerów i w procesach różnego rodzaju transformacji, zarówno w wymiarze kra- jowym, jak i międzynarodowym, aż po bogaty zestaw prezentacji konkretnych procesów coachingowych ukazujących ich założenia, przebieg, trudności i rezultaty. Wspólnym mianownikiem jest tu problematyka organizacji, zarządzania i kierowania. Książka „Coaching – katalizator rozwoju organizacji” z pewnością zainteresuje bardzo szerokie grono odbiorców – osoby, które już zajmują się coachingiem i te, które do jego uprawiania dopiero się przygotowują, menedżerów, pracowników służb kadrowych, studentów oraz wszyst- kich, którzy interesują się funkcjonowaniem współczesnych organizacji zachodzącymi w nich zmianami.

Okładka miękka, cena detaliczna 53 zł, stron 392

taketina_okladka

Reinhard Flatischler „Taketina. Zapomniana Potęga Rytmu”

Książka zawiera innowacyjne metody nauczania dla profesjonalnych muzyków lub zainteresowanych początkujących, ukazuje kulturową historię rytmu i jego uzdrawiający wpływ na nasze ciało oraz psychikę. Autor prezentuje głębokie zrozumienie korzeni rytmu, poprzez różne tradycje kulturowe. TakeTina to szukanie głębszej samoświadomości poprzez doświadczanie rytmu w ciele. . W tej książce znajdziesz przejrzystą mapę świata rytmu z multi-kulturowego punktu widzenia wraz z empirycznym ćwiczeniami. Książka zawiera płytę cd.

Okładka miękka,
stron 146, cena detaliczna 39 zł

EFT okladka_1

Lars Mygind, Hanne Heilesen „EFT – rozwiązanie w zasięgu ręki”

EFT jest to skuteczna i bardzo prosta metoda, która pomoże uporać się z wieloma problemami w różnych dziedzinach życia, poprzez stymulowanie punktów, używanych również w akupunkturze,
jednocześnie skupiając się na dyskomforcie psychicznym lub zycznym bólu.
Lars Mygind wyjaśnia w sposób prosty i uporządkowany, czym jest EFT.

Techniki te mogą być używane niezależnie, ale są również doskonałym uzupełnieniem innych metod leczenia. Książka dla wszystkich cierpiących z powodu dyskomfortu zycznego i psychicznego, ale również dla tych, którzy chcą wzmocnić swoje mechanizmy samoleczenia w celu osiągnięcia większej pomyślności i szczęścia.
Lars Mygind jest liderem w EFT i liderem duńskiej School of ought Field erapy. Hanne Heilesen jest trenerem i nauczycieleml w tym samym miejscu.
W komplecie z książką płyta DVD z praktycznymi instrukcjami.

Okładka miękka,
Cena detaliczna 29 zł, stron 84

FullSizeRender 2

DAILY LOVE – MIŁOŚĆ CO DNIA WZRASTANIE W ŁASCE

Mastin Kipp jest znakomitym autorem bestselerów, mówcą oraz twórcą Creator of Functional Life Coaching™ służącą ludziom poszukującym szybkiej transformacji. Występował w obsadzie Emmy Award show, Super Soul Sunday, przez Oprah Winfrey uznany za „ przywódcę myśliciela następnych pokoleń”.

Mastin stworzył odnoszącą sukces międzynarodową firmę rozwoju osobistego pomagającą ludziom kreować głęboką zmianę, połączyć się z tym kim prawdziwie są i żyć z pasją i celem. Dzięki swoim książkom, kursom online, seminariom i międzynarodowym warsztatom Mastin pracował już z ponad dwoma milionami ludzi wponad 100 krajach.

Oprah nazwała Mastina “jednym ze 100 przebudzonych liderów, którzy swoim talentem i wkładem podnoszą ludzką świadomość” obok takich nauczycieli jak Tony Robbins, Caroline Myss, Deepak Chopra, Dr. Brené Brown, Marianne Williamson i Eckhart Tolle.

„Byłem świadkiem transformacji Mastina. Podniósł się z samego dna, obrócił swoje życie o 180 stopni i obecnie wywiera olbrzymi wpływ na świat. Jego książka DAILY LOVE –MIŁOŚĆ CO DNIA. WZRASTANIE W ŁASCE to inspirująca historia o pełnym mocy oddaniu dla podnoszenia jakości życia bliźnich bez względu na to, co może się wydarzyć”. – TONY ROBBINS

„DAILY LOVE to mocna historia pewnego mężczyzny, który zupełnie odmienił swoje życie i dzieli się tym, czego się w międzyczasie nauczył. Mastin Kipp jawi się w niej jako lider młodego pokolenia, tęskniącego za życiem pełnym pasji, a zarazem życiem uduchowionym. Jego podróż od kryzysu ku łasce naprawdę inspiruje”. – Arianna Huffington

Okładka miękka Cena detaliczna 39 zł

FullSizeRender

SOFROLOGIA Natychmiastowa równowaga w życiu i pracy

Jeśli prowadzisz aktywne życie i nie możesz się wyłączyć, jeśli masz wrażenie, że wirujesz w trąbie powietrznej i na pewno nie masz czasu na relaks lub zwolnienie obrotów, ta książka jest dla Ciebie. W książce „Sofrologia. Natychmiastowa równowaga w życiu i w pracy” znajdziesz praktyczne i łatwe w użyciu narzędzia – można je wykorzystać w trakcie innych zajęć, proste ćwiczenia pomocne w codziennych zmaganiach, nawet kiedy nie masz czasu. Można je stosować od ręki,  przebierać w nich, łączyć je i dopasowywać wedle uznania. Dzięki tej książce dowiesz się, jak lepiej dostosować się do wzlotów i upadków dnia codziennego i prowadzić bardziej harmonijne życie, używając metod dostosowanych do naszego pędzącego w zawrotnym tempie świata XXI wieku.

Pojęcie „sofrologia” pochodzi od trzech greckich słów: sos („harmonijny”), phren („umysł”, „świadomość”) i logos („badanie”, „nauka”). Dosłownie więc znaczy harmonijne badanie świadomości. 

Metodę tę stworzył w latach 50., a rozwinął w 60. w Hiszpanii kolumbijski doktor, Alfonso Caycedo. Najpierw został lekarzem chirurgiem, a następnie na specjalizację wybrał psychiatrię i neurologię. Ponieważ raziły go ówczesne metody terapeutyczne leczące odmienne stany świadomości, doszedł do wniosku, że należy powziąć łagodniejsze działania. Zwrócił się więc ku alternatywnym metodom leczenia pacjentów, gdzie stosowanie leków i tradycyjne leczenie psychiatryczne byłyby ograniczone do minimum.  Jego celem było jak najszybsze (i długotrwałe!) polepszenie ludzkiej kondycji w wymiarze i fizycznym, i psychicznym. Chciał opracować metodę, która pasowałaby do naszego nowoczesnego, zabieganego stylu życia. Wyruszył w podróż dookoła świata. Zgłębiał różne praktyki i filozofie. W rezultacie stworzył ustrukturyzowaną metodę (12 poziomów) o unikatowym zestawie technik i celów. 

Okładka miękka Cena detaliczna 33 zł